Pudra Rengi Bayan Ayakkabı Hakiki Deri Pudra Pembesi Kadın Ayakkabıları

 pudra rengi bayan ayakkabı
pudra pembesi bayan sneaker ayakkabı

Pudra rengi Bayan Ayakkabıları, Ten Rengi Kadın Ayakkabısı

Pudra şekeri rengi; Bayanları özellikle genç kızların kendilerini hayal aleminde prensesmiş gibi hissettiren, pembe ve somon renkleri arasındaki kusursuz naif, nazik, yazlık, dişi bir renk PUDRA!

Ayakkabıya çok yakışan renklerden biri olan Pudra rengi ayakkabılara bayanlar özellikle yazın hayır diyemiyor.

İlkbahar ve Yaz kreasyonlarının banko rengi olan bu ayakkabı,en çok tutulan renkler arasında ilk üçte (tabiki ilk sıra beyaz ve siyah)
Pembe ile beyaz arasındaki pastel bir ton olan bu renk türü aslında kimsenin tam olarak ne olduğunu bilmediği bir renk türü..Kimisi uçuk pembeyi pudra pembesi olarak gösterirken kimi somon renginin en uçuk rengini pudra olarak göstererek akılları fena halde karıştırır.
Açık bej renginden pembeye dönük olarak tanımlayabileceğimiz pudra rengi özellikle yaz aylarında bronz, esmer bayanların gözdesi niteliğinde. Bu ton hafif bronz tenli bir bayanın ayağında mini etek altına giyildiğinde seyir zevki üst seviyede oluyor.Kısacası esmerlerin tenine en yakışan ayakkabı rengi pudra diyebiliriz.
 pudra rengi bayan spor ayakkabı

Bacakları uzun gösteriyor.

Pudra pembesi rengi ayakkabıların kadınlar arasında bilinen en önemli özelliği bacak boyunu uzun göstermesi. Evet yanlış duymadınız bonus olarak bacakları uzun gösteriyor. 
Genellikle daha çok gece elbiseleri altına uzun topuklu şekliyle kullanılan bu ayakkabı rengi artık günümüzde spor, günlük, casual, babet türlerinede yansımış durumda. Pudra rengi ne alaka diye düşünenler olabilir? Bu pembenin tonu beyazla ne alakası var diyenler olabilir. Renk adını bayanların yüzlerine kullandığı pudradan almıştır.
Her renk ile uyum sağlayan pudra, kokoşundan sadelikten yana olan her bayan için olmazsa olmazdır. Pudra candır gerisi heyecandır :)
 pudra bayan babet


Bir kadının gözünden pudra rengine aşkını anlattığı yazıyı paylaşmak istiyoruz alıntılayarak;

Sadece moda olduğunda konuşulan, moda olmasa kimsenin, hassâten hanımların bile umrunda olmayacak zannedersin ki ilelebet gözlerden ırak kalmış, kaldırılmış olma bahtsızlığını haiz bir eşi benzeri daha bulunmayan kadınlık alemin en 'kadınsı' rengi olarak nitelemek dahi mümkünken kadınlar dahil kimseciklerin dikkatini çekmiyor oluşuna hem kahrolduğum hem de bir parça içten içe sinsice sevindiğim renktir pudra rengi.

Hadi kadınları geçeceğiz bu vâdide. onlar câhil. bilmiyor, kafası çalışmıyor. sen nerdesin erkek!? Hiç bu rengin senin tahayyül imkânlarını zorlamasına izin verdin mi? Ayık oldun mu hiç? bir defa karının ayakkabısını giyerken detaylarıyla inceledin mi? Yoksa sadece üstleri hafifçe serin olan, dar tek parça elbise içinde kendilerini ağyar nazarlara daha bir rahatça sunan karının iki adet olan o kavun parçalarına bakmaktan bunu düşünmeye vakit bulamadın mı? Sende haklısın.

Bu pudra renginin hikâyesi bend çocukluğuma kadar gider. Moda'nın zihnime nüfuz etmediği, fikirlerimde herhangi bir emâresinin bulunmadığı çocukluk yıllarıma kadar gider. altın gününde başladı her şey.
altın günü. baştan başa destansı bir incelemeyi hak etmiyor mu altın günleri? ama benim hislerimde, arzularımda, tahayyül ve tasavvurlarımda pudra rengi-altın günü benzeşim-çağrışım noktasında fevkalade bir yere sahiptir.

Nasıl mı başladı? ilk memeyle tanışmamla başladı her şey. ilk pembecik meme ucunu görmemle. Bir altın gününde. sabi olmasından mütevellid altın günü'nde anacığının yanında oturmasına ses edilmeyecek yaşlardan biri ufağım. hafif tombul(balık etli mi deniyor) mahallenin genç gelini. yeni evli ve henüz 6-7 aylık olması muhtemel çocuğu kucağında. mahalle ortamında bir genç gelinin kendini, endâmını hakkıyla göstereceği, güzelliğini tescilleteceği, kendi dedikodusunu ettireceği yer altın günü olduğundan bu gelin süslenmesi-püslenmesiyle de o küçük çocuk nazarlarımdan kaçmamıştı. yerde oturuyordu, bir koltuğun kenarında. kucağındaydı çocuk ve ağlayan çocuğa susması için hafif tombul beyaz teninden çıkardığı ucu gel beni em diye bağıran pembe mi pembe, geniş mi geniş bir su topu uzattı. kokusu bile burnuma gelen bu şeye o an o kadar dokunmak istedim ki!..''pudra rengi'' sütyenden tek eliyle sıyırdığı, tâbir yerindeyse fışkırttığı o büyücek beyaz içi su dolu sandığım lohusa kadın masumiyetini her zerresinde görebileceğiniz adı meme olan şeyi bebeciğin minik ağzına dayadı. bu görüntü ise benim kaderime hükmedecek bir acayib görüntü olacaktı, o an bunu bilemezdim.ve benim zihnim o günden beri hülya abla(gelin)'nın dar gömleği içinden sergilediği pudra rengi sütyenden memenin ucundaki pembe tomurcuğun birbirleriyle yarışan ''mahallenin genç gelinin azdırıcı masumiyeti''ne varasıya kadar bin türlü his, arzu girdabına yelken açtım.
 pudra kadın yazlık ayakkabı


Yorumlar

Bu blogdaki popüler yayınlar

Bayan Sneaker Modelleri Kadın Sneaker Spor Ayakkabı Uygun Fiyatlarıyla

2020-2021 Sonbahar Kış Bayan & Kadın Bot ve Çizme Çeşitleri

Taşlı Şık Bayan Babet Ayakkabı Kadın Spor Babet Modelleri

Converse Tarzı Hakiki Deri Beyaz Bayan Spor Sneaker Ayakkabı

Tarz Bayan Ayakkabı Çeşitleri

Delikli Hakiki Deri Beyaz Bayan Ayakkabı

Bayan Spor Babet Ayakkabı Hakiki Deri Beyaz Günlük Spor Kadın Babet

Hakiki Deri Bayan Yüksek Çizgili Tabanlı Kadın Sneaker Spor Ayakkabı

Bayan Sneaker Ayakkabı, 2021 Sneaker Modası ve Çeşitleri